טאי צ'י צ'י גונג – דרך חיים – הורדת לחצים טיפול איזון בריאות והנאה, חיבור גוף נפש.

שקט כמו הר זורם כמו הנהר הגדול… אל תחכו התחילו מיד…

צ'י קונג

צ'י גונג מהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית הקלסית והמסורתית לצד הדיקור , צמחי המרפא וטווינה.
תרגילי צ'י-גונג מיועדים לחיזוק וריפוי גוף – נפש תוך תנועה, נשימה וחיבור פסיכו אנרגטי עם המודעות תוך הפעלת קשב וריכוז.
צ'י-קונג יעיל ראשית בבריאות כללית והנאה מהחיים, לאחר מכן , משפיע על הלחץ היום יומי הסטרס הידוע אשר גורם לרבות ממחלות האדם המודרני. הרפיית מתחים וחיזוק המערכת החיסונית , בטיפול במערכת הנשימהכמו גם בשלד, העצבים והתנועהיוצרים תמיכה ושיקום אם במחלות כרוניות ואם באופן כללי.
הצ'י גונג משפיע באופן משולב בבריאות הפיזית ( גוף) והנפשית ( נפש), והוא משמש כלי ראשון במעלה להגברת אנרגיית החיים ולפיתוח העוצמה ( הנפש) הפנימית.

 טאי צ'י

טאי צ'י הינה אמנות לחימה סינית , החלה או התפתחה מהצ'י גונג אל עולם אומנות הלחימה תוך לימוד מערכות הגוף תנועות מורכבות , נשימה ושיפור מעבר ההוראות ממערכת העצבים לכלל המערכות.
בעולם המערבי כמו גם בהכוונה הבריאותית של האדם המודרני, מטרות הטאי צ'י היא שיפור הבריאות והעלאת תוחלת החיים תוך בריאות ואיכות חיים משופרת מאוד.
משמעות התנועה החיצונית להשפיע על התנועה הפנימית והשפעה זו יוצרת תרגול תנועות מורכבות אשר משפרות לאין ערוך את כלל מערכות הגוף.
רוטינת התנועות מתאימה את היכולת שלנו לכבצע שינויים רבים אם במהלך החיים ואם תוך תנועה ופעילות יום יומית.
תרגול טאי צ'י Tai Ji מבוצע בתנועות איטיות והרמוניות בתנועה בלתי פוסקת , תנועה הרמונית כזו יוצרת את תחושות השלמות, הרגיעה והאיזון של כלל מערכות הגוף ללא מאמץ או שימוש בכוח שרירי ובכך עוזר במהיאות יכולת החשיבה והתגובה, מודעות פנימית והתבוננות חיצונית , תהליכים אלו קודם כל יוצרים איזון, איזון יוצר אין מחלות ובכך תורם לאיכות החיים .

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Call Now Button