צ'י גונג טאי צ'י כוחות הריפוי הפנימיים

מה שאנחנו יכולים (או לא) ריפוי עם צ'יגונג

מאמר קצר באומנויות הריפוי שקראתי , האיר והעיר את חושיי וכתוצאה מכך החלטתי להרחיב בנושא לפי ניסיוני והבנתי את תחום צ'יגונג טאי צ'י ואומנויות התנועה לריפוי איזון חיזוק והורדת לחצים.
אז מה בעצם אנחנו יכולים לרפא ומה לא עם אמנות הריפוי העצמית, צ'י גונג?

אלו שאלות סופר חשובות, במיוחד בגלל שאנו נמצאים במשבר בריאותי בכל העולם. אם את/ה קורא/ת את המאמר הזה, אז יש לכם כנראה בעיה מסויימת, והנכם רוצים לדעת האם יש אפשרויות נוספות לטפל בה מלבד תרופות או ניתוחים.

מאמר זה ייאפשר הבנה נוספת האם ניתן לטפל בבעיה המסויימת שלכם עם תנועה ונשימה מודעת משולבים באומנות  צ'י גונג, טאי צ'י.  Qigong     Chi Kong     Taiji

עלי להצהיר באופן חד משמעי כי אני לא רומז שצ'יגונג יכול "לרפא" משהו.
מאמר זה מוצע למטרות אינפורמטיביות או חינוכיות בלבד, וגם לא נועד לשמש תחליף לייעוץ של רופא, פסיכותרפיסטית, או הרופא המטפל.
אז אחרי שברור שאין כאן המלצה להחליף את מערכת הבריאות בואו נתמקד בנושא.

האם סרטן יכול לסגת/להרפא?
בואו נתחיל עם מחלה אחת ונעבור לאחרות בהמשך, אנא המשיכו לקרוא גם אם זו לא המחלה שמעניינת אתכם, ארחיב לאחרות בהמשך, ושוב, הערה / הצהרה חשובה:
בוא נבהיר כי זה אינו ייעוץ רפואי, ובכל מקרה אין כאן הצעה או אמירה כי הסרטן ירפא על ידי הצ'יגונג, מבחינה רפואית ומוסדות הרפואה, זהו תפקידים של האונקולוגים לטפל בסרטן, האמור כאן הינו בבחינת הצעה תיאורטית, וודאי שאין כאן ייעוץ רפואי.

·        האם בתיאוריה סרטן יכול לסגת/להרפא ללא כימותרפיה, הקרנות, ניתוחים או כל סוג אחר של רפואה מכל סוג?     ( או מחלות קשות/ קלות אחרות )
·        אם בחרתם "כן", או אולי ואפילו לא, כי אז כדאי שתדעו כי קיימים מקרים רבים בספרות הרפואית הקשורים להיפוך מגמת סרטן ללא כל התערבות חיצונית. במילים אחרות, יש ראיות מדעיות רבות איך הגוף האנושי יכול לרפא את עצמו מכל סוגי הסרטן , ללא סמים, כימותרפיה, קרינה או ניתוח.  מדובר על התופעה הידועה בשם :
"רגרסיה ספונטנית – spontaneous remission".  

זה קורה כל הזמן,לדוגמה, במחקר המצורף כאן באנגלית, ויש רבים אחרים…..

The spontaneous regression of cancer. A review of cases from 1900 to 1987.

Challis GB1, Stam HJ.

Abstract

The literature on the spontaneous regression of cancer is reviewed from 1966 to 1987 to update reviews by Everson & Cole and by Boyd. These authors reviewed all cases of spontaneous regression from 1900 to 1965. We then report the entire series from 1900 to 1987. We also attempted to determine what attributions for spontaneous regressions have been reported. Although almost half of the authors failed to speculate or specify a possible cause for the spontaneous regression, the remainder postulated responsible factors such as immunological or endocrine, surgical, necrosis, infection, or operative trauma. The only unorthodox treatment to appear in the literature was the psychological. We conclude that the literature on the spontaneous regression of cancer is still unable to provide unambiguous accounts of the mechanisms operating to affect these regressions.

נמצא כי 22% מכל מקרי סרטן השד עברו רגרסיה ספונטנית.
אם היית סובלת מסרטן השד, בהחלט היית רוצה להיות אחת מהנשים בעלת המזל לעבור רגרסיה ספונטנית.
למה? כי זה ללא ניתוח, ללא תופעות לוואי קשות וזה בדרך כלל יעיל יותר מאשר הטיפול הרפואי השמרני מעבר להוצאה הכספית הכרוכה בכך. ( ברור שזה מקיש על מחלות נוספות אשר מתבטאות בכאבים אקראיים באזורי הגוף השונים או מפרקים ועוד…)

רגרסיה ספונטנית
אז איך תוכלו ללהעזר ברגרסיה ספונטנית?" , ובכן, אינכם יכולים, לפחות לא לפי הרפואה המערבית. אז אתם מבינים, הרופאים והחוקרים עסוקים במלחמה נגד הסרטן והמחלות הקשות השונות ואינם לוקחים בחשבון הבנות של תהליך הרגרסיה הספונטנית בטענות שונות, חלקן מוצדקות מבחינתם וחלקן כלל לא.
לכן גם לא שמעתם על מקרים אלה והם אינם מפורסמים לעתים קרובות .
אנו רואים — ללא צל של ספק — שאפשר לרפא סרטן, אפילו מתקדם בשלבים וכן מחלות רבות הקשורות ב"סטרס" המערבי הידוע שנוצר כתוצאה של תהליך, מציאות או טראומה כל שהיא במהלך חיינו, טראומה מוסתרת או גלוייה. אפילו מחלות כגון "קרוהן" בהן הלחץ הוא מוטיב מרכזי, ניתן על ידי תהליכי איזון להאט ו/או להפוך את מגמת המחלה ו/או אפילו להטיב בסימפטומים וגם בכך דיי לנו.

סביר להניח כי הרפואה המערבית עדיין אינה מבינה את המנגנון בו הריפוי מתרחש, אבל על פי הראיות ברור שזה אפשרי. חשוב לשמור ראש פתוח ואולי כאן דווקא אצלכם זה יתרחש ואם אתם סקפטים אבל עם ראש פתוח, אז כדאי לדעת בשנת 1993, יש חוקרים רבים שהחליטו כי רגרסיה ספונטנית הינו משהו שצריך להחקר ולא להתעלם ממנה.

ביחד, חוקרים אלו יצרו את המאגר הרפואי הגדול ביותר בהם דווח על מקרים של רגרסיה ספונטנית בכל העולם, עם יותר מ-3,500 מקרים שתועדו ביותר מ-800 מגזינים.  רגרסיה ספונטנית מוגדרת במקרים כגון:
היעלמות חלקית או מלאה, של מחלה או סרטן, או גידול ללא טיפול רפואי,  או ללא  טיפול שנחשב לא סביר/מקובל לריפוי כזה אשר כתוצאה מכך נעלמו תסמיני המחלה או הגידול."
וזה  בעצם חוזר לשאלה המקורית בראש המאמר, רק שעכשיו יש לנו תשובה טובה האומרת שגוף האדם על כלל מערכותיו הנראות ואלו שלא, מסוגל, לפחות בתיאוריה, לריפוי, רגרסיה, או העלמות צורות רבות של סרטן.
מה לא ניתן לרפא?

לפני שנדבר על מה אפשר לרפא, בואו נדבר על ההיפך.
בוא נדבר על משהו שגוף האדם אינו יכול להרפא באמצעות צ'יגונג ו/או טאי צ'י.
תופעות של קטיעה למשל , אין אפשרות לגדל איברים מחדש אבל יש אפשרות להקל על כאבי הפאנטום של חוסר באיבר.
הריפוי העצמי

למעלה קיבלנו שתי דוגמאות (סרטן, וגם איבר קטוע) אשר צ'יגונג יכול להירפא או לא, נכנה זאת מפת הריפוי העצמי. אין זה אומר כי בכל מקרה של סרטן יכולה להתרחש רגרסיה, אבל זה בהחלט אומר כי במקרים מסוימים של סרטן יכולה להיות רגרסיה. מילים אחרות, זה אפשרי להפוך מצב מסרטן לאין סרטן. מצד שני, regrowing של איבר לעת עתה אינו אפשרי. זה פשוט לא בטווח של ריפוי עבור גוף האדם.

בעיות בריאות אחרות

איזה בעיות בריאות אחרות נמצאות כאופציה? אם הבעיה שלך בתחום המחלות בקשורות באיזון גוף נפש, איזון בין מערכות הגוף, חיזוק הגוף על אבריו השונים,מתח קבוע או חלקי, איזון מערוכת ואיברים חיוניים בגוף כמו מעי גס, כבד, טחול, כליות, ריאות, לב וכדומה, מערכת השלד והשרירים, כל זה כלול ופתוח ליכולת הריפוי העצמי באמצאות צ'יגונג או טאי צ'י באופן ברור וכדאי שתנסו.
ואפילו מחלות מפורטות במיקום מסויים בגוף, ניתנים לריפוי עצמי, כמו כאב גב תחתון, דלקת מפרקים או מיגרנות , על ידי שילוב נשימה ובהחלט שווה להתנסות צ'יגונג.

יש לזכור כי לא כל צ'יגונג מתאים לכל סוגי הבעיות הרפואיות וכדאי להעזר בבעל ניסיון בתחום ובעל ידע רחב ככל האפשר .

מה אנחנו יכולים לרפא?
כל מה שנחליט שכדאי וצריך ואפשרי לריפוי, זיכרו כי מחשבה יוצרת וגודל האמונה כגודל הקבלה…
מה אם אתה לא מחלים?
אחרי שמנסים תקופה מסויימת ואין כל שינוי הרי צ'יגונג זה אינו מתאים לרפא/לעזור סוג מסויים זה של המחלה אבל אין זה אומר שאינו יכול לרפא סוג אחר. ברור שהוא יכול לעזור בבריאות שוטפת, איזון והנאה ללא קשר למחלה קיימת. יש כאן ניסוי ותהייה וכאשר מדובר על ריפוי, ישנם הרבה גורמים, כמו איכות התרגול שלך , חיבור אנרגטי למערכות הגוף ואולי אפילו תנאי האקלים בו גרים לבעיות במערכת הנשימה למשל.

מקובלות  5 קטגוריות של צ'יגונג , כל אחת מהן או כולן משפיעות על בעיות שונות.

צ'יגונג הינה תורת חיים הכוללת מגוון רחב של יכולות ומטרות.
צ'י כוונתו – כוח החיים.  “vital energy”
גונג פירושו – עיבוד “cultivation” אך גם פירושים נוספים בתוך הקטגוריה הזו.
    功   qi gong
בעולם העתיק בסין השתמשו במילים שונות וקראו לה נייגונג, nei gong
והיו מורים אחרים שקראו לאומנות ריפוי זו בשמות dao yin , xiu dao

אומנות ההכוונה הפנימית, כלומר שימוש בהנעת כוח החיים החיוני תוך עיבודו.

אז מה זה אומר?
להבנתי, זה אומר שתירגול צ'יגונג ללא הכוונה פנימית הנובעת מידע בתחומים רבים, מודרות, מרידיאנים, איברים, מערכות, יסודות, כיוונים, מעגלים אנרגטיים ועוד, אינו מהווה צ'יגונג כי אם התעמלות/ תנועה.
בכל מקרה תנועה חיונית וחשובה לאדם המודרני גם אם זו אינה תנועה מודעת, גוף נפש.

מכאן ברור לנו שכל אחד מעביר את כוח החיים שלו אחרת בהתאם למטרה הנדרשת לכל אחד מאיתנו, אם לאתלטים, רצים, שחיינים, מתעמלים זו תנועה מסוג אחד… תחום הצ'י גונג כתנועה מודעת גוף נפש, נועדה לחיוניות, איזון,ריפוי, ועוד כפי שתיארתי קודם ועוד.

בואו נצמד לחמשת חלקי תירגולי הצ'יגונג המקובלים:

  1. Medical Qigong (also called Health Qigong)רפואי                 
  2. Longevity Qigong (also called Vitality Qigong)חיוניות             
  3. Intellectual Qigong (also called Scholarly Qigong)לימודי  +     
  4. Martial Qigong (also called Warrior Qigong) לחימתי                  
  5. Spiritual Qigong אנרגטי, נשמתי                                                

מכאן ברור לנו כי התאמת צ'יגונג והמורה ללמוד ממנו,  הינם חלק ממערך ההחלטות מה מתאים לנו….ולעיתים נדרש שילוב…  קחו נשימה עמוקה, בדקו , נסו, התחילו….

אריק איזנמן משכן מרכבה הרצליה. בעל דרגת נידאן בקונג פו והבנה מורכבת נוספת.
תלמיד מורה ומטפל באמצעות תנועה הכוונה וכוח החיים.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Call Now Button