נשימה בתרגול צ'י גונג – נשימות ריפוי

צ'י קונגQigong , טאי צ'י Taiji   – נשימת ריפוי

מאת אריק איזנמן אתר מרכבה גוף רוח נשמה – ואתר צ'י קונג טאי צ'י אומנויות התנועה.

כסיום למאמרים אודות הנשימה בתרגול צ'י קונג או טאי צ'י, נשיפת הדרקון, נשימה יוגית ונשימת דולפין, אסיים חלק זה בעוד נשימה הנחשבת לנשימת ריפוי וגם היא הגיע מהעולם אומנויות התנועה תוך התבססות על נשימה יוגית . זו נשימה המיועדת לצרכי ריפוי מקומי פיזי או לטיפול גוף נפש. קיימת נשימה טאואיסטית בהוספת קול לצרכי ריפוי בתהליך צ'י קונג הצלילים אותו אתאר בהמשך עם הדגמת וידאו.

נבצע את הנשימה הריתמית המעגלית שתוארה קודם תוך שאנו מתחברים לדמיון ולתחושות וחשים שהאוויר נכנס בשאיפה יחד עם האנרגיה של כוח החיים דרך הכתר מרכז הקדקוד ודרך השורש בו זמנית אל אזור הטבור היינו הטאן (דאן ) טיאן או המרכז השמשי, מרכז הכובד, מרכז החיים. נקודות חיבור זו מקבלת בשאיפה ובנשימה את אנרגיית החיים, ניצור את כדור האור אשר ממנו עוברת האנרגיה לכלל מערכות הגוף והאיברים. הכדור מאפשר מעבר אנרגיה דרכו 360 מעלות סביב לכל הכיוונים.
ואחרי שיצרנו את הכדור נתחיל בהליך ריפוי.
שואפים עם הדמיית אנרגיית החיים כמתואר  ונושפים דרך הכדור אל מקום הריפוי.
בשלב א' נשאף וננשוף בספירה ל-7  כמתואר בתהליך מעלה.  בשלב ב' נעבור לתהליך הריפוי כדלקמן, בשאיפה נספור עד 7 למשל. נחוש כי אנו מטעינים אנרגיה חדשה, מוארת ומוזהבת כאור השמש אל הכדור.  בנשיפה נספור עד 14 תוך הזרמת האנרגיה מהכדור אל הנדרש, נרגיש ברגיעה מחד וריקון האנרגיה הישנה לאדמה . אל נשימות הריפוי ניתן להוסיף צבע וקול.

נשימות ריפוי, רגיעה, חיזוק, צינון וכדומה נעשות בדומה עם שינויים מסוימים בהכוונות האנרגיה שמגיעה עם הנשימה. השאיפה למלוא קיבול הריאות והנשיפה נעים לאט תוך אחידות במהירות ההוצאה וההכנסה. למשל ניתן לספור בלב עד 9 תוך הכנסה ועד 9 בהוצאה.

ממומלץ לעשות תהליכי נשימה בהתחלה עם הדרכה, כך שלא ישתרש במוח/גוף, תהליכים לא נכונים וכן נשימת ייתר ומאמץ הגוף במקום רגיעה..

Call Now Button