הבריאה מאמר 3

הבנות הגיאומטריה מקודשת.
במאמרים הקודמים הוצגה תשתית הבנות כמבוא למערכת הבריאה, המערכות האנרגטיות, המערכות האתריות והגשמיות של גוף האדם והיקום בו אנו חיים. במאמר זה נתמקד בהבנות ומהי הגיאומטריה המקודשת. האם אנו דנים בגיאומטריה הנלמדת בבית הספר? התשובה לכך היא לא מאחר והגיאומטריה המקודשת הינה תורה שלמה שנועדה להאיר לנו את "גוף האור" , זהו החלק האתרי והבלתי מובן ומוכח של גוף האדם ברמתו הפיזית או ברמות השונות הבלתי נראות. תורה זו מנסה ללמדנו במידת יכולתנו ללמוד , להבין ולעכל, תוך הרחבת מודעותינו וחיבורינו אל הבריאה המופלאה בה אנו חיים. בבסיסה, הגיאומטריה המקודשת, ממקדת ומתארת את הבריאה והבנות "ההכרה", תוך הסבר כיצד חיבורה של "הכרה" זו מושפעת ומשפיעה במציאות בה אנו חיים ומעבר לה. תוצאותיה של תורה זו, הינה הפעלת השפעה ישירה על מוח שמאל , דהיינו תהליכי הרגש, המתרחשים תדיר בזמנים שונים כולל בתהליכי מחשבה. ה"מודט" לדוגמא, אשר יוצא למסע נפלא ומפעים אל עולמות של "מעלה", חווה חוויות מופלאות ומרגשות, אך עם חזרתו לקרקע המציאות, מאבד הוא את החוט המקשר העוזר לו להחליט האם מה שהתרחש בתהליך המדיטצייה הי אמת או פנטזייה? . תארו לעצמכם תהליך בו מוח שמאל באופן לוגי יתחבר תוך מימוש תהליכים רגשיים כך שתיווצר מפה הניתנת לקריאה ולניתוח ואימות, האם לא מפליא ומדהים תהיה אפשרות זו….זו חשיבותה ותפקידה של הגיאומטריה המקודשת.

כיצד נזהה גיאומטריה מקודשת:
גאומטריה מקודשת נמצאת בכל דבר, מהבנות מצרים העתיקה דרך גוף האדם עובר קונכית החילזון או הצומח והפרי, מאומנות קלאסית ועד ליקום כולו. כעקרון, היא משקפת את הטבע ואת ההרמוניה ובקצרה, את הבריאה על תכולתה.

להלן דוגמאות חילזון. גוף האדם כפי שהציג דה וינצי. וכן חתך הזהב בתרשים יחודי.

דוגמא נוספת של חלוקת יד האדם לפי מקדם חתך הזהב ואי הפרופורציה היוצר את היופי והשלמות ביצירת גוף האדם באופן יחסי לכל אברי גופו.

יצירתו של פול סזאן שבוצעה על ידי יחסיות חתך הזהב בגיאומטריההמקודשת תוך מימוש יצירת מופת.

מהי גיאומטריה מקודשת:
המתמטיקה היא בסיס, או שפה אוניברסלית הנלמדת כחלק בלתי נפרד מהיום יום. גישה זו מתאימה לעולם המדע או לסוג האנשים שאינם מוכנים להיפתח להבנות הבריאה. גיאומטריה מקודשת או בכינוייה " השפה השקטה" הינה הצד השני, השפה שוות הערך למתמטיקה, זהו יצוג גיאומטרי שלה ולדעתי אף יסוד ובסיס לעקרונותיה. חשיבותה רבה מאוד, גופים וצורות גיאומטריות ידועות ורבות קשורות אליה. אנו נדבר על כמה מהן כפי שגם נתתי בתמונות שהוצגו על חלקן בתחומי החיים השונים.
הצורה המפורסמת ביותר, הינה פרח החיים. תבנית גיאומטרית של עיגולים שזורים אלו באלו ובתוכם מסתתרים ונמצאים כל הצורות הגיאומטריות הקיימות ויש האומרים גם כי נמצאים סודות הבריאה עצמה. לדוגמא , חיבור 8 התאים הראשוניים של ה"זיגוטא" בתהליך ההפריה, יוצר גוף גיאומטרי הנקרא מגן דוד תלת ממדי או לחילופין שתי פירמידות משולשות הפוכות זו לזו, כאשר האחת קודקודה לאבא שמים והשנייה קודקודה לאימא אדמה.
להלן התמונות המדוברות:

פרח החיים

        8 התאים הראשונים והפירמידות שנוצרות
                     וכן החלוקה במוסיקה.

סימבול פרח החיים, נמצא במקומות רבים בעולם: אירלנד, טורקיה, אנגליה,ישראל, מצרים,סין, טיבט, יוון, יפן, שבדיה, איסלנד, לפלנד, חצי האי יוקטן ועוד.  שתי שמות עיקריים לפרח החיים, "שפת השקט"
ו- "שפת האור", הוא נקרא כך לא רק בגלל שצורתו כפרח אלה גם בגלל שצורתו כפרי העץ.
העץ מוציא בתחילה פרח ממנו נוצר שינוי הפרח הופך לפרי. הפרי מכיל את הזרע אשר כאשר הוא נופל, נוצר עץ חדש. כלומר, החיים נוצרים בחמישה צעדים , כזכור רבים התהליכים שנוצרים בחלוקה לחמש , עץ – פרח – פרי – זרע – עץ, כפי שתיארתי במהלך המאמרים.
אם ניקח את 7 עיגולי מרכז פרח החיים ונוסיף מעגל תוחם, נקבל את מה שמכונה "זרע החיים".
צורה נוספת מקודשת, הנה עץ החיים אותו עץ ספירות המיוחס לקבלה אך נמצא כבר לפני יותר מ-5000 שנה בקורנק ובלוקסור אשר במצרים העתיקה חרוט על 2 סטים של 3 עמודים.
ראו שרטוט העץ במאמר קודם, הכולל את השמות המצרים לצד הספירות.
תהליכי ההתאמה של הצורות ושרטוטם על ידי הלומד, יוצרת פתיחות של מוח ימין ומאפשרת הבנת מוח שמאל, כך מקבלים חיבור בין לוגי לרגשי במערכת אחת. תהליכי החיבור בין המעגלים שיוצרים את הצורות, יוצרים מעין "עין" בין העיגולים הנקרא "שלפוחית השתן של הדג" ומכאן קיים חיבור חשוב ביותר למה שנקרא מספר הזהב והחיבור בין המדע והיופי שיוצר את כל הקיים בבריאה כפי שאנו רואים בתמונות החילזון, פול סזאן ואחרות במאמר זה. 

Call Now Button